5. mednarodni festival gorniškega filma Domžale

10. - 14. April


Prizorišča


LINHARTOVA DVORANA

KOSOVELOVA DVORANA

ŠTIHOVA DVORANA

E1-E2 DVORANA

DRUGO PREDVERJE

KD FRANCA BERNIKA DOMŽALE


NEDELJA 10.4.2011


ŠTIHOVA DVORANA

  10.00 Predavanje / DOPOLDANSKI OTROŠKI PROGRAM

  16.00 Predavanje / POPOLDANSKI OTROŠKI PROGRAM


KOSOVELOVA DVORANA

  14.30 Film / KANDČENDZENGA / Stipe Božić / Slovenija / 46'

  14.30 Film / SIJOČI KAMEN / Sebastián Álvaro / Španija / 50'

  16.30 Film / HAUTE ROUTE ČEZ STRMINE / Guido Perrini / Švica / 40'

  16.30 Film / ŽIVLJENJE GRE NAPREJ / Stephen Grynberg / ZDA / 57'

  18.30 Predavanje / John Porter "IGRA POSLEDNJE GENERACIJE"

  21.00 Film / DRUGA STRAN / Esmaeel Monsef / Iran / 19'

  21.00 Film / ZAHOD NA VZHODU / Nisvet Hrustić / Bosna in Hercegovina / 22'

  21.00 Film / UKUKU – ČLOVEK MEDVED / Gastón Vizcarra Olivares / Peru / 20'


LINHARTOVA DVORANA

  16.00 Film / OBČUTEK ZRAČNOSTI / Manuele Cecconello / Italija / 54'

  18.00 Film / MOLITEV ZA VETRNEGA KONJA / John Murray / Nepal/Irska / 73'

  20.30 Otvoritev / URADNO ODPRTJE FESTIVALA

  20.30 Film / ANDSKI ČLOVEK / Maja Tillmann Salas / Peru / 17'

  20.30 Film / GENEZA / Miha Mohorič / Slovenija / 4'

  20.30 Film / VZPON / Mirko Mahnič / Slovenija / 13'

  20.30 Film / DEMENCIA SENIL / Jordi Canyigueral / Katalonija (Španija) / 4'50''

  20.30 Film / LETETI ALI UMRETI / Peter Mortimer, Nick Rosen / ZDA / 23'


PONEDELJEK 11.4.2011


E1-E2 DVORANA

  17.30 Predavanje / PLANINSKE POTI NA RAZPOTJU – OKROGLA MIZA PLANINSKE ZVEZE SLOVENIJE


KOSOVELOVA DVORANA

  16.30 Film / PREČENJE PRELIVA / Douglas Howard / Avstralija / 70'

  16.30 Film / NAJDALJŠA POT / Christoph Rehage / Nemčija / 5'

  18.30 Film / DIVJINA / Jean-François Amiguet / Švica, Francija, Belgija / 80'

  21.00 Film / NARAVNI PARKI SLOVENIJE - SLOVENSKE ALPE: SVET RASTLIN / Igor Košir / Slovenija / 27'

  21.00 Film / MONGOLIJA - V SENCI DŽINGISKANA / Pavol Barabas / Slovaška / 61'


LINHARTOVA DVORANA

  16.30 Film / MOJA ZEMLJA / Jason Burlage / Peru / 99'

  18.30 Film / ŠVICARSKI STROJ / Peter Mortimer, Nick Rosen / ZDA / 19'

  18.30 Film / ZADNJI KORAK: ANAPURNA / Carmen Portilla / Španija / 27'

  18.30 Film / TOČKA BREZ POVRATKA / Peter Mortimer and Nick Rosen / ZDA / 24'

  21.00 Predavanje / Dean Potter "AKROBAT"


TOREK 12.4.2011


KOSOVELOVA DVORANA

  16.30 Film / POLARNI RAZISKOVALEC / Nikolay Volkov / Rusija / 38'

  16.30 Film / PO STOPINJAH FRISON-ROCHEJA / Arthur Chays / Francija / 52'

  18.30 Predavanje / Iztok Tomazin "GORSKI MOZAIK"

  21.00 Film / LEDENIK – ALPSKA LEGENDA / Michael Schlamberger / Avstrija / 10'

  21.00 Film / POLETNA PAŠA / Lynn True, Nelson Walker and Tsering Perlo / Tibet, ZDA / 85'


LINHARTOVA DVORANA

  16.30 Film / POSLEDNJI DRVAR / Sandro Gastinelli and Marzia Pellegrino / Italiaja / 83'

  18.30 Film / JON, OBRNJEN PROTI VETRU / Corto Fajal / Francija, Švedska / 77'

  21.00 Film / PINNACLE / Paul Diffley / Velika Britanija / 45

  21.00 Film / PREROK / Alistair Lee / Velika Britanija / 42


SREDA 13.4.2011


E1-E2 DVORANA

  17.30 Predavanje / PREDNOSTI ČLANSTVA V PLANINSKEM DRUŠTVU – OKROGLA MIZA PLANINSKE ZVEZE SLOVENIJE


KOSOVELOVA DVORANA

  16.30 Film / AUSTRALIS: ANTARKTIČNA SMUČARSKA ODISEJADA / Jim Surette / ZDA / 27'

  16.30 Film / GNEZDO / Antoine Boisseler/C. Tong-Viet/N. Assel / Francija / 52'

  18.30 Film / LEDENIK, NAJVEČJI UMETNIK / Alberto Meroni / Italija / 40'

  18.30 Film / NARAVNI PARKI SLOVENIJE - SLOVENSKE ALPE: VISOKOGORSKI KRAS / Igor Košir / Slovenija / 29'

  21.00 Predavanje / Igor Koller "NE SAMO RIBA IN MARMELADA"


LINHARTOVA DVORANA

  16.30 Film / POTOVANJE NA KONEC ZIME / Anne, Véronique et Erik Lapied / Francija / 78'

  16.30 Film / VODA, KI POGANJA KOLO / Jean-François Amiguet / Švica

  18.30 Film / SFINGA / Vojko Anzeljc, Gregor Kresal / Slovenija / 70'

  21.00 Film / DOLMA, TAM NA KONCU SVETA / Anne, Véronique et Erik Lapied / Francija

  21.00 Film / TOA, HMONGŠKI JEZDEC / Delphine Oger and Bernard Germain / Francija / 54'


ČETRTEK 14.4.2011


KOSOVELOVA DVORANA

  10.00 Film / TRI, DVA, ENA / Jack McCowan / Avstralija / 4'

  12.00 Film / RED BULL X-ALPS 2009 / Mario Kreuzer / Avstrija / 55'

  12.00 Film / DOBRODOŠLI V SLOVENIJI – 26. SVETOVNO PRVENSTVO V GORSKIH TEKIH / Božo Grlj / Slovenija / 51

  15.00 Film / TOTEMPOLE / Daniel Ahnen / Nemčija / 37'

  15.00 Film / MED NAMI / Erick Grigorovski / Brazilija / 15'

  15.00 Film / BARVE ČUSTEV / Elio Orlandi / Italija / 18'

  15.00 Film / HOLLOW CAVES / Alastair Lee / Velika Britanija / 10'

  17.00 Film / NOVI VAL / Yannick Boissenot / Francija / 41'

  17.00 Film / BLJIŽNICA / Dave Brown / Velika Britanija / 8'

  17.00 Film / NOVA DIMENZIJA / Jure Breceljnik / Slovenija / 32'

  19.00 Film / PAJEK POD PREVISOM / Beno Hvala, Miha Lampreht / Slovenija / 41'

  21.00 Zaključek / ZAKLJUČEK FESTIVALA IN PODELITEV NAGRAD

  21.00 Zaključek / PROJEKCIJA ZMAGOVALNEGA FILMA


NEDELJA 17.4.2011


KD FRANCA BERNIKA DOMŽALE

  18.00 Film / POTOVANJE NA KONEC ZIME / Anne, Véronique et Erik Lapied / Francija / 78'

  20.00 Film / PINNACLE / Paul Diffley / Velika Britanija / 45

  20.00 Film / ŠVICARSKI STROJ / Peter Mortimer, Nick Rosen / ZDA / 19'