6. mednarodni festival gorniškega filma Domžale

02. - 06. April


Program


  Alpinizem

  Plezanje

  Gore, šport in avantura

  Gorska narava in kultura


Izbrani filmi

 

ČO OJU - BOGINJA TURKIZOV / Stipe Božić / Slovenija / 44'

NANGA PARBAT / Marta Saviane / Italija / 54'

KUKUCZKA / Jerzy Porebski / Poljska / 45'

SHOSHALA / Yannick Boissenot / Francija / 31'

LINEA CONTINUA / Herve Barmasse, Giacomo Berthet and Damiano Levati / Italija / 17'

TENKRAT V RAJI, ANEB DAMALS IM PARADIES / David Svarovsky / Češka / 48’

MOONFLOWER / Alastair Lee / Anglija / 38'

ART OF FREEDOM / Wojtek Słota, Marek Kłosowicz / Poljska / 70'

KLIC Z GORA / Žiga Virc / Slovenija / 50'

 

PLEZALČEV DNEVNIK: ROCKLANDS / Rok Klančnik / Slovenija / 34'

VERTICAL SAILING GREENLAND / Sean Villanueva O'Driscoll / Belgija / 58'

THE LONG HOPE / Paul Diffley / Škotska, Velika Britanja / 60'

DEKLARACJA NIEŚMIERTELNOŚCI / Marcin Koszałka / Poljska / 29'

HARDEST OF THE ALPS / Damiano Levati / Italija / 12'

MAGIC BEAN / Bertrand Delapierre / Francija / 11'

THE WIZARD´S APPRENTICE / Petr Pavlícek / Češka / 107'

GRAND LIBRE AU GRAND CAP / Bertrand Delapierre / Francija / 18'

CAMINHO TEIXEIRA / Alexandre Diniz / Brazilija / 14'

 

HOLLTANNA, L' AVENTURE ANTARCTIQUE / Sam Beaugey &Frank Dalmat / Francija / 52'

THE BRENTO BASE PROJECT / Matthias Aberer / Avstrija / 14'

TROU DE FER – ŽELEZNA DIERA / Pavol Barabaš / Slovaška / 55'

SOLITAIRE / Nick Wagooner / ZDA / 55'

WHAT HAPPENNED ON PAM ISLAND / Eliza Kubarska / Poljska / 30'

S KOLESOM PROTI SONCU / Matej Tonejec / Slovenija / 52'

THE FREEDOM CHAIR / Mike Douglas / Kanada / 15'

ON THE TRAIL OF GENGHIS KHAN-THE LAND THAT GOD FORGOT / Tim Cope / Avstralija / 43'

ON THE TRAIL OF GENGHIS KHAN-CROSSROADS / Tim Cope / Avstralija / 43'

ON THE TRAIL OF GENGHIS KHAN-THE LAST FRONTIER / Tim Cope / Avstralija / 43'

1ST AFGHAN SKI CHALLENGE / Hans-Urs Bachmann / Švica / 16'

IRAN: LIVING WITH THE VOLCANOES / Mario Casella, Fulvio Mariani / Švica / 60'

ON THE TRAIL OF GENGHIS KHAN - IN THE SKIN OF A WOLF / Tim Cope / AVSTRALIJA / 43'

 

DIE LETZTEN BERGBAUERN DER KARPATEN / Klaus Tümmler / Nemčija / 52'

GOOD BYE TIBET / Maria Blumencron / Nemčija / 90'

A WEDGED TALE / Adam Pérou Hermans, Simon Cherriman / Avstralija, Nova Zelandija / 25'

GYPAETUS HELVETICUS / Marcel Barelli / Švica / 7'

THE ALPS FROM ABOVE-OETZ VALLEY / Christian Schidlowski / Nemčija / 52'

UNE SAISON DANS LES ALPAGES / Florian Namias / Francija / 48'

THE REMOTE VALLEYS OF CAUCASUS / Giorgi Mrevlishvili / Gruzija / 33'

SILENT SNOW / Jan Van der Berg / Nizozemska / 71'

SAVING DOLMA / Kesang Tseten / Nepal, Kuvajt / 62'

FJORD / Skule Eriksen / Norveška / 24'

SURVIVRE / Véronique and Erik Lapied / Francija / 26'

ZMITZT DRIN / Cecile Brun / Švica / 5'

MBAMBU AND THE MOUNTAINS OF THE MOON / Nataša Muntean and Lucian Muntean / Srbija/Črna gora / 50'


Spremljevalni program


Predavanja

Sir CHRIS BONINGTON

LUKA KRAJNC

PETER ŠČETININ

ADAM ONDRA

CHARAKUSA 2011

OTROŠKI PROGRAM (4–6 let)

MLADINSKI PROGRAM

OKROGLA MIZA, PZS - GRZS


Predstave


Dogodki


Razstave

RAZSTAVA ILUSTRACIJ CIRILA HORJAKA

RAZSTAVA GORSKE REŠEVALNE ZVEZE SLOVENIJE


Retrospektiva

DER BERG RUFT

GORSKI REŠEVALCI V KRALJESTVU ZLATOROGA