7. mednarodni festival gorniškega filma Domžale

15. - 19. April


Program


  ALPINIZEM

  PLEZANJE

  GORE, ŠPORT IN AVANTURA

  GORSKA NARAVA IN KULTURA


Izbrani filmi

 

NE TAKO DALEČ / HERVE' BARMASSE / Italija / 38'

NANGA PARBAT - GOLA GORA / Stipe Božić / Slovenija / 48'

AURORA POLARIS / Anže Čokl / Slovenija / 50'

DIREKTNA BAVARSKA / Max Reichel, Franz Hinterbrandner / Nemčija / 75'

LETALSKA DRUŽBA HANUMAN: LET NAD EVERESTOM / Hamilton Pevec / ZDA / 28'

GRENLANDSKE PODGANE / Vlado Linek / Slovaška / 22'

 

AUTANA / Alastair Lee / Velika Britanija / 55'

TEŽAVE V VENEZUELSKI DŽUNGLI / Sean Villanueva O'Driscoll / Belgija / 44'

HONNOLD 3.0 / Peter Mortimer, Josh Lowell / ZDA / 32'

SEZONA / Erick Grigorovski / Brazilija / 4'

SKRIVNOST 8C / Uroš Knez / Slovenija / 4'

DIVJI / Jure Breceljnik / Slovenija / 88'

PEŠČENJAK / Petr Kašpar / Češka Republika / 30'

NA POGLED / Miha Kalan / Slovenija / 20'

ODISEJADA STARE SMERI / Davide Carrari / Italija / 18'

SKALNO PLEZANJE V BISOTUNU / Taranto Junior Francisco / Francija / 32'

 

ČLOVEK PTIČ: PRVE SANJE O LETENJU / Matt Sheridan / ZDA / 42'

VRVOHODEC V MESEČINI / Mikey Schaefer / ZDA / 4'

ZLATI TEPTAČI / Amir Muratovič / Slovenija / 29'

PROSTO - BASE JUMP V RIGLOSU / Jesús Mediavilla / Španija / 15'

T(H)RIL(L)ER / Klemen Triler, Uroš Feldin, Janez Lavrič / Slovenija / 75'

POTOVANJE / Sharyn Jones / Avstralija / 19'

GORSKI TEKAČI / Todd Warger, Brian Young / ZDA / 56'

UBIJAJOČA LEPOTA / Rastislav Hatiar / Slovaška

BI SE RADI PELJALI? / Antonin Michaud / Francija / 3'

 

ODPRAVA NA SVALBARD / Paul-Aurelien Combre / Francija

POGUMNO DO ORJAŠKIH ČEBEL / Jérôme Ségur / Francija / 52'

V OBJEMU HIMALAJE / Peter Vrčkovnik / Slovenija / 32'

BERNARD BOVET STAREC S KAMERO / Nasser Bakhti / Švica / 100'

VAS DALEČ OD VSEGA / Anne et Erik Lapied / Francija / 76'

ZIMSKA SVETLOBA / Skule Eriksen / Norveška / 25'

IZ OSRČJA BALKANA - V ISKANJU RISA / Cornelia Volk and Jochen Schmoll / Nemčija / 44'

ŽIVLJENJE JE / Vladimir Perović / Črna Gora / 48'

DOLINA SOČE / Gregor Kresal / Slovenija / 5'

NAFTNO POLJE / Ivan Golovnev / Rusija / 26'


Spremljevalni program


Predavanja

MATEVŽ LENARČIČ

URBAN NOVAK

VLASTA KUNAVER

DANILO CEDILNIK - DEN

JANEZ BIZJAK

PROJEKCIJA ZMAGOVALNEGA FILMA "GLAVNA NAGRADA MESTA DOMŽALE"


Predstave


Dogodki


Razstave


Retrospektiva

LHOTSE 2000

ČOPOV STEBER - PRVIČ POZIMI