8. mednarodni festival gorniškega filma Domžale

24. - 28. Februar


Program


  ALPINIZEM

  PLEZANJE

  GORE, ŠPORT IN AVANTURA

  GORSKA NARAVA IN KULTURA


Izbrani filmi

 

VISOKA NAPETOST / Zachary Barr, Josh Lowell, Peter Mortimer in Nicholas Rosen / ZDA / 36’

JEKLENA VOLJA / Hallgrim Haug / Norveška / 84’

MIRA MARKO / Žiga Virc / Slovenija / 50’

PIERRE MAZEAUD, STENE ŽIVLJENJA / Gilles Chappaz / Francija / 53’

ZADNJI VELIKI VZPON / Alastair Lee / Velika Britanija / 60’

VRH / Nick Ryan / Irska / 104’

STOPINJE NA GREBENU / Pavol Barabáš / Slovaška / 53’

LEO DICKINSON - PORTRET / Werner Bertolan / Nemčija/Avstrija / 52’

 

ŠIROKE POČI / Paul Diffley / ZDA / 48’

ESENCA / Paul Diffley / Scotland / 48’

VERJAMEM V SANJE / Petr Slanina / Češka / 8’ 18’’

VROČA PUNCA / Josh Lowell, Peter Mortimer, Nicholas Rosen / ZDA / 24’

UČITELJ / Josh Lowell, Peter Mortimer, Nicholas Rosen / ZDA / 25’

KUBA JE ZAKON / Vladimir Cellier / Francija / 28’

PROJEKT PETZL: KITAJSKA / Vladimir Cellier, Guillame Broust / Francija / 23’

URESNIČENE SANJE / Vladimir Cellier / Francija / 18’

TEŽKO, TEŽKO / Josh Lowell / ZDA / 28’

PROJEKT PETZL: ARGENTINA / Vladimir Cellier & Guillaume Broust / Francija / 23'

OVCE IN PLEZANJE / Alun Hughes / Wales VB / 50'

 

FANT, KI LETI / Benjamin Jordan / Kanada / 45’

DONEČA TIŠINA / Natasha Sebire / Avstralija / 16’

SIMFONIJA ZA ADRENALIN - BEAUTY EXTREME SLOVENIJA / Tone Fornezzi / Slovenija / 20’

DIRKA PASJIH VPREG / Libor Kubeš, Vilém Šrail / Češka / 18’

VDIH DRUGEGA / Žiga Virc / Slovenija / 30’

SEVERNO OD SONCA / Inge Wegge, Jørn Nyseth Ranum / Norveška / 46’

ALKIMIJA / Antoine Boisselier / Francija / 22’

ARKTIČNE SANJE / Pierre-Alain Hayoz / Švica / 24'

 

HARI SE POROČI / Ritu Sarin & Tenzing Sonam / Indija/VB/ZDA/Nizozemska/Norveška / 75’

PUR FOREVER - KMET ZA VEDNO / Susanna Fanzun / Švica / 24’ 39’’

CESTA V PRIHODNOST / Leanne Allison / Kanada / 22’

RDEČA REKA / Pete McBride / ZDA / 3’ 45’’

ISKANJE PERZIJSKEGA LEOPARDA / Fathollah Amiri / Iran / 58’

KRONISTKA HIMALAJE / Allison Otto / ZDA / 25’

NOVA KOČA NA MONT BLANCU: ZAVETIŠČE GOUTER / Bernard Germain / Francija / 52’

VRNITEV ORLOV / John Murray / Irska / 27’

ZADNJI TRGOVEC Z LEDOM / Sandy Patch / ZDA/Ekvador / 14’

TOČKA IZGINOTJA / Stephen A. Smith, Julia Szucs / Kanada / 83’

DRUGO ŽIVLJENJE MACESNA / Mojca Volkar Trobevšek, Boštjan Mašera / Slovenija / 28’

TISOČ IN ENA SLED / Anne et Erik Lapied / Francija / 52’

TRIGLAV - VIŠE OD PLANINE / Zehrudin Isaković / Bosna in Hercegovina / 27’

MANI, SKRITA DOLINA SREČE NA RAZPOTJU / Ella Chau Yin Chi, Sonam Lama / Nepal / 38’ 4’’

VIGIA / Marcel Barelli / Švica / 8’

NA SLEDI SNEŽNEMU LEOPARDU / Eric Dragesco / Švica / 54’

EREBUS: GORSKA OPERACIJA / Charlotte Purdy / Nova Zelandija / 72'


Spremljevalni program


Predavanja

ODPRAVA GAURIŠANKAR 1983 AO CELJE

ARHIVSKI INVENTAR PD CELJE MATICA (1862–2010)

KAZIMIR DRAŠLAR - MIKEC

JANEZ DOVŽAN

MICHAEL KENNEDY


Predstave

PAVLA NAD PREPADOM


Dogodki

PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Gore, šport in avantura)

PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Alpinizem)

PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Gorska narava in kultura)

PREDVAJANJE ZMAGOVALNEGA FILMA (Glavna nagrada mesta Domžale)

ZAKLJUČEK IN PODELITEV NAGRAD

PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Plezanje)

ALPINISTIČNO-PLEZALNI VEČER


Razstave

PLAKATI MEDNARODNE ZVEZE GORNIŠKEGA FILMA


Retrospektiva

VIHAR NA MONTBLANCU

TRIGLAVSKE STRMINE

VIHAR NA KOČNI

STEBER

KEKEC

CERVINO 1901