8. mednarodni festival gorniškega filma Domžale

24. - 28. Februar


Prizorišča


CANKARJEV DOM KD

CANKARJEV DOM LD

CANKARJEV DOM E1 - E2

KINODVOR

MESTNI KINO METROPOL

MESTNI KINO PTUJ

MESTNI KINO DOMŽALE

MLADINSKO GLEDALIŠČE


PONEDELJEK 24.2.2014


MESTNI KINO METROPOL

  18.00 Predavanje / ODPRAVA GAURIŠANKAR 1983 AO CELJE


KINODVOR

  17.00 Film / TOČKA IZGINOTJA / Stephen A. Smith, Julia Szucs / Kanada / 83’


CANKARJEV DOM KD

  14.00 Film / KEKEC / Jože Gale / Slovenija / 97'

  16.00 Film / DONEČA TIŠINA / Natasha Sebire / Avstralija / 16’

  16.00 Film / PIERRE MAZEAUD, STENE ŽIVLJENJA / Gilles Chappaz / Francija / 53’

  18.00 Film / URESNIČENE SANJE / Vladimir Cellier / Francija / 18’

  18.00 Film / UČITELJ / Josh Lowell, Peter Mortimer, Nicholas Rosen / ZDA / 25’

  18.00 Film / OVCE IN PLEZANJE / Alun Hughes / Wales VB / 50'

  20.00 Film / CERVINO 1901 / Italija / 6'

  20.00 Film / VROČA PUNCA / Josh Lowell, Peter Mortimer, Nicholas Rosen / ZDA / 24’

  20.00 Film / ŠIROKE POČI / Paul Diffley / ZDA / 48’


TOREK 25.2.2014


MESTNI KINO PTUJ

  19.00 Film / UČITELJ / Josh Lowell, Peter Mortimer, Nicholas Rosen / ZDA / 25’

  19.00 Film / TEŽKO, TEŽKO / Josh Lowell / ZDA / 28’

  19.00 Film / PROJEKT PETZL: ARGENTINA / Vladimir Cellier & Guillaume Broust / Francija / 23'


MESTNI KINO METROPOL

  18.00 Film / TOČKA IZGINOTJA / Stephen A. Smith, Julia Szucs / Kanada / 83’

  20.00 Film / PROJEKT PETZL: ARGENTINA / Vladimir Cellier & Guillaume Broust / Francija / 23'

  20.00 Film / ŠIROKE POČI / Paul Diffley / ZDA / 48’


KINODVOR

  17.00 Film / HARI SE POROČI / Ritu Sarin & Tenzing Sonam / Indija/VB/ZDA/Nizozemska/Norveška / 75’


CANKARJEV DOM LD

  16.00 Film / CESTA V PRIHODNOST / Leanne Allison / Kanada / 22’

  16.00 Film / RDEČA REKA / Pete McBride / ZDA / 3’ 45’’

  16.00 Film / TISOČ IN ENA SLED / Anne et Erik Lapied / Francija / 52’

  18.00 Film / FANT, KI LETI / Benjamin Jordan / Kanada / 45’

  18.00 Film / SEVERNO OD SONCA / Inge Wegge, Jørn Nyseth Ranum / Norveška / 46’

  20.00 Film / VRH / Nick Ryan / Irska / 104’


CANKARJEV DOM KD

  14.00 Film / DIRKA PASJIH VPREG / Libor Kubeš, Vilém Šrail / Češka / 18’

  14.00 Film / SIMFONIJA ZA ADRENALIN - BEAUTY EXTREME SLOVENIJA / Tone Fornezzi / Slovenija / 20’

  14.00 Film / TRIGLAV - VIŠE OD PLANINE / Zehrudin Isaković / Bosna in Hercegovina / 27’

  16.00 Film / PROJEKT PETZL: KITAJSKA / Vladimir Cellier, Guillame Broust / Francija / 23’

  16.00 Film / KUBA JE ZAKON / Vladimir Cellier / Francija / 28’

  16.00 Film / VDIH DRUGEGA / Žiga Virc / Slovenija / 30’

  18.00 Predavanje / KAZIMIR DRAŠLAR - MIKEC

  20.00 Film / VIGIA / Marcel Barelli / Švica / 8’

  20.00 Film / VRNITEV ORLOV / John Murray / Irska / 27’

  20.00 Film / NA SLEDI SNEŽNEMU LEOPARDU / Eric Dragesco / Švica / 54’


SREDA 26.2.2014


CANKARJEV DOM E1 - E2

  17.00 Dogodek / ALPINISTIČNO-PLEZALNI VEČER


MESTNI KINO PTUJ

  19.00 Film / TOČKA IZGINOTJA / Stephen A. Smith, Julia Szucs / Kanada / 83’


MESTNI KINO METROPOL

  18.00 Film / STEBER / Matjaž Fistravec / Slovenija / 68'

  19.15 Predavanje / ARHIVSKI INVENTAR PD CELJE MATICA (1862–2010)

  20.00 Film / VROČA PUNCA / Josh Lowell, Peter Mortimer, Nicholas Rosen / ZDA / 24’

  20.00 Film / OVCE IN PLEZANJE / Alun Hughes / Wales VB / 50'


CANKARJEV DOM LD

  16.00 Film / TEŽKO, TEŽKO / Josh Lowell / ZDA / 28’

  16.00 Film / ESENCA / Paul Diffley / Scotland / 48’

  18.00 Film / KRONISTKA HIMALAJE / Allison Otto / ZDA / 25’

  18.00 Film / LEO DICKINSON - PORTRET / Werner Bertolan / Nemčija/Avstrija / 52’

  20.00 Film / TOČKA IZGINOTJA / Stephen A. Smith, Julia Szucs / Kanada / 83’


CANKARJEV DOM KD

  14.00 Film / ALKIMIJA / Antoine Boisselier / Francija / 22’

  14.00 Film / STOPINJE NA GREBENU / Pavol Barabáš / Slovaška / 53’

  16.00 Film / ARKTIČNE SANJE / Pierre-Alain Hayoz / Švica / 24'

  16.00 Film / NOVA KOČA NA MONT BLANCU: ZAVETIŠČE GOUTER / Bernard Germain / Francija / 52’

  18.00 Film / ZADNJI TRGOVEC Z LEDOM / Sandy Patch / ZDA/Ekvador / 14’

  18.00 Film / PUR FOREVER - KMET ZA VEDNO / Susanna Fanzun / Švica / 24’ 39’’

  18.00 Film / DRUGO ŽIVLJENJE MACESNA / Mojca Volkar Trobevšek, Boštjan Mašera / Slovenija / 28’

  20.00 Predavanje / JANEZ DOVŽAN


ČETRTEK 27.2.2014


MESTNI KINO PTUJ

  19.00 Film / STEBER / Matjaž Fistravec / Slovenija / 68'


MESTNI KINO METROPOL

  18.00 Film / VRNITEV ORLOV / John Murray / Irska / 27’

  18.00 Film / NA SLEDI SNEŽNEMU LEOPARDU / Eric Dragesco / Švica / 54’

  20.00 Film / FANT, KI LETI / Benjamin Jordan / Kanada / 45’

  20.00 Film / SEVERNO OD SONCA / Inge Wegge, Jørn Nyseth Ranum / Norveška / 46’


KINODVOR

  17.00 Film / VIHAR NA MONTBLANCU / Arnold Fanck / Nemčija / 93'

  19.00 Film / TRIGLAVSKE STRMINE / Ferdo Delak / Slovenija


CANKARJEV DOM LD

  18.00 Film / VIHAR NA KOČNI / Ivan Bolle / Slovenija / 28'

  18.00 Film / STEBER / Matjaž Fistravec / Slovenija / 68'

  20.00 Film / VISOKA NAPETOST / Zachary Barr, Josh Lowell, Peter Mortimer in Nicholas Rosen / ZDA / 36’

  20.00 Film / ZADNJI VELIKI VZPON / Alastair Lee / Velika Britanija / 60’


CANKARJEV DOM KD

  16.00 Film / MANI, SKRITA DOLINA SREČE NA RAZPOTJU / Ella Chau Yin Chi, Sonam Lama / Nepal / 38’ 4’’

  16.00 Film / ISKANJE PERZIJSKEGA LEOPARDA / Fathollah Amiri / Iran / 58’


PETEK 28.2.2014


MLADINSKO GLEDALIŠČE

  19.00 Predstava / PAVLA NAD PREPADOM


MESTNI KINO DOMŽALE

  20.30 Dogodek / PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Gore, šport in avantura)


MESTNI KINO METROPOL

  18.00 Film / VRH / Nick Ryan / Irska / 104’

  20.00 Film / CERVINO 1901 / Italija / 6'

  20.00 Film / VIHAR NA KOČNI / Ivan Bolle / Slovenija / 28'

  20.00 Film / VIHAR NA MONTBLANCU / Arnold Fanck / Nemčija / 93'


CANKARJEV DOM LD

  16.00 Film / EREBUS: GORSKA OPERACIJA / Charlotte Purdy / Nova Zelandija / 72'

  18.00 Film / HARI SE POROČI / Ritu Sarin & Tenzing Sonam / Indija/VB/ZDA/Nizozemska/Norveška / 75’

  20.30 Dogodek / PREDVAJANJE ZMAGOVALNEGA FILMA (Glavna nagrada mesta Domžale)


CANKARJEV DOM KD

  14.00 Film / JEKLENA VOLJA / Hallgrim Haug / Norveška / 84’

  16.00 Film / MIRA MARKO / Žiga Virc / Slovenija / 50’

  16.00 Film / PROJEKT PETZL: ARGENTINA / Vladimir Cellier & Guillaume Broust / Francija / 23'

  16.00 Film / VERJAMEM V SANJE / Petr Slanina / Češka / 8’ 18’’

  18.00 Predavanje / MICHAEL KENNEDY

  20.00 Dogodek / PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Plezanje)

  20.00 Dogodek / ZAKLJUČEK IN PODELITEV NAGRAD


SOBOTA 1.3.2014


MESTNI KINO DOMŽALE

  18.00 Dogodek / PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Alpinizem)

  20.00 Dogodek / PREDVAJANJE NAGRAJENEGA FILMA (Gorska narava in kultura)